Вівторок, 19.03.2024, 10:48                КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД                  "НОВООЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" 
Вітаю Вас Гість | RSS
Вас вітає Комунальний заклад Новоолександрівський ліцей Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області
! Сьогодні     Дуже приємно, що Ви завітали!     Приємного і корисного проведення часу на нашому сайті!
Меню сайту
Категорії розділу
матеріали семінару [93]
Шкільні новини [207]
Алгебра [0]
Геометрія [1]
Наше опитування
Block title
 МОН УКРАЇНИ http://www.mon.gov.ua/
...
Школа — велика дитяча країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина,
І відправляється звідси в політ.
Знань надається тут першооснова,
Жити, дружити учились ми в ній.
Школу скінчили та линемо знову
В дзвінкоголосий і радісний рій.
В школі так щиро сміятися вміли,
Рішення легко приймалися в нас.
Впевнено всі ми до мрії летіли…
А повернутись не сила й не час…
Аватары
Переглд фотографій
Пост!
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title
Радi вітати Вас на Профспілковій сторінці Новоолександрівської школи Вовчанької районної ради Харківської області!Сила профспілки - в її єдності і солідарності, гнучкості і сміливості.Віримо, що зможемо правовими методами змусити рахуватися з наймасовішою громадською організацією РАЙОНУ і бути активними її будівниками в аспекті цивілізованості і врахування інтересів освітян

 

Питання та відповіді

Запитуєте? Відповідаємо. 

 

Робочий час і його використання

 

За скільки хвилин до початку занять учитель повинен приходити до школи?

Відповідь: Згідно наказу Міністра освіти і науки України від 20 грудня 1993 р. N 455 «Про Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально-виховних закладів системи Міністерства освіти України» п. 21…. Час початку і закінчення роботи і обідньої перерви встановлюється для працівників Правилами внутрішнього розпорядку конкретного закладу освіти. Для окремих працівників умовами контракту може бути передбачений інший режим роботи. За погодженням з профспілковим комітетом деяким структурним підрозділам і окремим групам працівників може встановлюватись час початку і закінчення роботи.

Висновок: Як правило цей час становить 20 хвилин.

 

Чи можна зразу після закінчення уроків учителю йти зі школи?
Відповідь: Згідно наказу МОН УКРАЇНИ № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» п.64. Ставки заробітної плати педагогічних працівників … встановлюються виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин). Короткі перерви, передбачені між уроками, заняттями, лекціями, є робочим часом педагогічного працівника. 
Висновок: дочекайтеся закінчення перерви тоді і закінчиться ваша робоча година.

 

Чи можна в перервах між заняттями учителю виходити зі школи?
Відповідь: Згідно наказу МОН УКРАЇНИ № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» п.64. Ставки заробітної плати педагогічних працівників … встановлюються виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин). Короткі перерви, передбачені між уроками, заняттями, лекціями, є робочим часом педагогічного працівника.
Висновок: Отже, якщо ви провели урок та відсиділи перерву після нього ваша тарифна година закінчилася і почався ваш особистий час і ви можете залишати приміщення школи та розпоряджатися цим часом на власний розсуд.

 

Коли може черговий учитель піти зі школи після закінчення занять?

Відповідь: Згідно посадовій інструкції учителя Розділ II. Завдання та обов'язки. 2.21. Відповідно до графіка чергувань учитель чергує по школі на перервах між заняттями, а також за 20 хвилин до початку і протягом 20 хвилин після закінчення уроків. Тривалість чергування також може визначатися Правилами внутрішного трудового розпорядку навчального закладу.
Висновок: черговий вчитель продовжує чергувати ще 20 хвилин після закінчення занять у школі. Якщо стався нещасний випадок більш ніж за 20 хвилин після закінчення занять – вини учителя тут немає.

 

Ведення ділової документації

Чи існують якісь вимоги до структури та оформлення виховного плану?
Відповідь: Згідно інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I — III ступенів затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 23 червня 2000 р. N 240 "Плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій тощо складаються на період, визначений педагогічним колективом, в довільній формі і узгоджується з заступником директора з навчально-виховної роботи. Планування роботи у загальноосвітньому навчальному закладі не виключають право керівників, педагогічного колективу на творчість, різноваріантність у виборі форм і структури планів. Вони повинні бути стислими, конкретними, лаконічними, передбачати заходи, які обов’язково мають бути виконаними і які можна контролювати."
Існує лист МОН України від 14.08.2008 N 1/9-520 "Щодо планування роботи класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти" - Робочим планом класного керівника може бути календарний або перспективний план виховної роботи, який охоплює тижневий, місячний або річний проміжок часу і містить таку інформацію: перелік запланованих заходів, терміни їх проведення, прізвища організаторів тощо.
... Планування — справа творча, тому класний керівник має право вибрати такий варіант, який найбільше відповідає його педагогічним переконанням, містить необхідну інформацію і є зручним для використання у повсякденній роботі.
Але згідно наказу МОН України від від 06.09.2000 №434 "Про затвердження Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти" Розділ 2. Організація діяльності класного керівника. п. 2.7. "Класний керівник складає план роботи з учнівським колективом у формі, визначеній адміністрацією навчального закладу. (Пункт 2.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 489 від 29.06.2006)"
Усі наведені розпорядження МОН є чинними на даний момент, тому і існує певна путанина.
Висновок: Як компроміс по данному питанню пропонуються такі варіанти:
1) на педагогічній раді школи офіційно затвердити єдиний зразок ведення виховного плану по школі з урахуванням побажань і вчителів-класних керівників і адміністрації;
2) якщо офійного затвердження по школі не було, то згідно останньому документу з цього питання (лист МОН України від 14.08.2008 N 1/9-520): ... Планування — справа творча, тому класний керівник має право вибрати такий варіант, який найбільше відповідає його педагогічним переконанням, містить необхідну інформацію і є зручним для використання у повсякденній роботі.

Чи можна користуватися рукописними, чи віддрукованими на принтері журналами з техніки безпеки?
Відповідь: Згідно рекомендаціям ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ у НАКАЗІ від 26.01.2005 N 15 Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 р. за N 231/10511 "Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою" не вказано, що користуватися необхідно виключно друкованими журналами. Крім того надаються зразки відповідних журналів, також звертається увага: п. 6.10. Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів та їх допуск до роботи, особа, яка проводила інструктаж, уносить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою.
Висновок: можна заводити журнали власного виробництва, але:
- вони повинні відповідати наведеним зразкам;
- сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою.

З якого класу учні повинні розписуватись у журналах з техніки безпеки?
Відповідь: Згідно наказу МОН УКРАЇНИ N 563 від 01.08.2001 Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2001 р. за N 969/6160 "Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах":
Учні і вихованці розписуються у журналі інструктажу, починаючи з 9-го класу.

Якими документами повинен керуватися класний керівник при складання виховного плану?
Відповідь: Під час ведення ділової документації класний керівник керується слідуючими документами:
- Наказ Міністерства освіти і науки України від 23 червня 2000 р. N 240 "Інструкція з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах"
- Посадова інструкція класного керівника
- Наказ МОН України від від 06.09.2000 №434 "Про затвердження Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти"
- Лист МОН України від 14.08.2008 N 1/9-520 "Щодо планування роботи класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти"
- Наказ МОН України від 17.05.2005 № 297 "Про подолання проявів бюрократизму в освіті". 
Усі наведенні документи є чинними на даний момент. 
В останньому документі чітко вказано: "...- планування роботи класних керівників, кураторів, вихователів, бібліотекарів, керівників методичних об'єднань, гуртків, спортивних секцій тощо здійснюються один раз на семестр."

Оплата праці

Чи повинні платити учителеві за заміну уроків іншого учителя?
Відповідь: Згідно листу МОН України від 28.11.2008 N 1/9-770 Про організацію та порядок оплати праці за заміну тимчасово відсутніх учителів. "...У випадку заміни відсутнього учителя іншим учителем забезпечується оплата праці за додатково проведені уроки, порядок здійснення якої унормовано п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України 15 квітня 1993 року N 102. При оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин вчителів, яке тривало не більше двох місяців, здійснюється погодинна оплата праці."
Як правило, керівники навчальних закладів повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до п. 73, 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.
В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму з свого предмета дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання пропущеної програми.
У такому випадку учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом всього часу як за період тимчасового заміщення, так і за дні, коли відповідні години були тимчасово передані раніше відсутньому вчителю для виконання програми.
Висновок: Якщо ви на уроці який замінююте, викладаєте матеріал з того предмета, з якого учитель відсутній - вам повинні оплачувати заміну.

Учителям з яких предметів здійснюється додаткова оплата за перевірку зошитів і в якому обсязі?
Відповідь: Згідно наказу МОН України № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» 
п. 37. Вчителям I-IV класів загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань за перевірку зошитів учнів провадиться додаткова оплата в розмірі 15 відсотків ставки заробітної плати. Ця доплата провадиться основному вчителю незалежно від навантаження. (Абзац перший пункту 37 підрозділу Б розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 41 від 17.02.99, Наказом Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
Якщо в I-IV класах уроки з мов проводить інший вчитель, доплата йому за перевірку зошитів провадиться за фактичну кількість годин, виходячи з розмірів, передбачених для вчителів початкових класів, з урахуванням кількості учнів. В такому ж порядку провадиться оплата за перевірку зошитів учнів вчителям 1-4 класів, які ведуть індивідуальні заняття на дому, групові та індивідуальні заняття в лікарні або санаторії.
Вчителям V-XI (XII) класів, шкіл і шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань, в тому числі і тим, які ведуть індивідуальні та групові заняття з учнями на дому (в лікарні або санаторії), училищ фізичної культури, старшим викладачам та викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, у тому числі заочних відділень, і професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20 відсотків, математики — 15 відсотків, іноземної мови, стенографії, технічної механіки (конструювання) та креслення — 10 відсотків ставки заробітної плати. При цьому за перевірку робіт з креслення вчителям загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів і училищ фізичної культури доплата не провадиться. (Абзац третій пункту 37 підрозділу Б розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 41 від 17.02.99, Наказом Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
Викладачам курсів доплата за перевірку письмових робіт провадиться в розмірі 6 відсотків ставки заробітної плати, якщо навчальними планами передбачене проведення таких робіт з цих предметів. (Абзац четвертий пункту 37 підрозділу Б розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 41 від 17.02.99).
Висновок: за перевірку зошитів здійснюється доплата учителям:
- 1-4 класів - 15%
- 5-11 класів з мов та літератури - 20%
- математики — 15%
- іноземної мови, стенографії, технічної механіки (конструювання) та креслення — 10%
- викладачам курсів (якщо навчальними планами передбачене проведення таких робіт з цих предметів) - 6% ставки заробітної плати.

Як буде здійснюватися додаткова оплата за класне керівництво якщо у класі менше 12 учнів?
Відповідь: Згідно наказу МОН України № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти»
п. 36. Вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво*: (Абзац перший пункту 36 підрозділу Б розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
- у I-IV класах — в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати; (Абзац другий пункту 36 підрозділу Б розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 41 від 17.02.99, Наказом Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
- у V-XI (XII) класах (в тому числі при виправно та виховно-трудових установах та спеціальних професійно-технічних училищах) — в розмірі 25 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу); (Абзац третій пункту 36 підрозділу Б розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 41 від 17.02.99, Наказом Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
В класах (класах-комплектах, групах) шкіл усіх типів і найменувань з числом учнів менше 12 чоловік, в професійно-технічних навчальних закладах -менше 20 чоловік, в навчальних закладах мистецтв — від 12 до 15 чоловік оплата за класне керівництво здійснюється в розмірі 50 відсотків відповідних розмірів доплат.
(Абзац шостий пункту 36 підрозділу Б розділу V виключено на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 118 ( z0281-05 ) від 24.02.2005).
Висновок: так як у вашому класі 11 учнів вам повинні оплачувати 50 відсотків відповідних розмірів доплат.

Як здійснюється оплата за завідування кабінетом, майстернею, дослідною ділянкою?
Відповідь: Згідно наказу МОН України № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти»
п. 41. Учителям, іншим працівникам загальноосвітніх навчальних закладів, училищ фізичної культури, а також викладачам загальноосвітніх дисциплін професійно-технічних навчальних закладів за завідування навчальними кабінетами провадиться додаткова оплата в розмірі 10-13 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Конкретний розмір доплат установлюється керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом. (Абзац перший пункту 41 підрозділу В розділу V в редакції Наказу Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
Учителям та викладачам допризовної підготовки за завідування кімнатою зберігання зброї, стрілецьким тиром провадиться додаткова оплата в розмірі 10 відсотків від ставки заробітної плати. (Пункт 41 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 471 від 11.06.2007)
Учителям та викладачам загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації за завідування спортивними залами провадиться додаткова оплата в розмірі 10 відсотків ставки заробітної плати. (Пункт 41 доповнено абзацом п’ятим згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 471 від 11.06.2007)
п. 43. Вчителям за завідування навчально-дослідними ділянками (теплицями, парниковими господарствами) провадиться додаткова оплата: у загальноосвітніх навчальних закладах I-II ступенів — у розмірі 10 відсотків ставки заробітної плати, у загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів — у розмірі 13 відсотків ставки заробітної плати, а в школах-інтернатах та спеціальних школах для дітей, які потребують особливих умов виховання, — 15 відсотків ставки заробітної плати. Доплата провадиться тільки при наявності ділянки розміром не менше 0,5 га протягом 9 місяців, а при наявності теплиці або парникового господарства доплата провадиться протягом всього року незалежно від того, чи є при школі навчально-дослідна ділянка. (Абзац перший пункту 43 підрозділу В розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
При наявності в штаті школи-інтернату агронома доплата вчителю за завідування навчально-дослідною ділянкою не провадиться.
п. 44. Учителям та іншим педагогічним працівникам, які проводять навчальні заняття з трудового навчання, за завідування кожною майстернею у загальноосвітніх навчальних закладах установлюється доплата в розмірі 15-20 відсотків ставки заробітної плати. Конкретний розмір доплат установлюється керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом. За завідування комбінованою майстернею (з обробки металу та деревини, обладнану в одному приміщенні) установлюється доплата в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати. (Абзац перший пункту 44 підрозділу В розділу V в редакції Наказу Міністерства освіти і науки N 118 від 24.02.2005)
За виконання обов’язків майстра навчальних майстерень, в яких проводяться заняття з обслуговуючих видів праці (обробка тканини, кулінарія), доплата провадиться як за одну майстерню, незалежно від того, в скількох приміщеннях вона розташована.
У необхідних випадках допускається поділ однієї доплати за виконання обов’язків майстра навчальних майстерень між двома вчителями трудового навчання.

Чи повинні доплачувати вчителю інформатики за обслуговування комп'ютерної техніки?
Відповідь: Згідно наказу МОН України № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти»
п. 41. ... У школах, школах-інтернатах, училищах фізичної культури, вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, в яких створені кабінети обчислювальної техніки, вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата в розмірі 5-10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Конкретний розмір доплати встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом. (Абзац другий пункту 41 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 471 від 11.06.2007).
А також згідно Листа МОН УКРАЇНИ та ПРОФСПІЛКи ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ від 05.02.2009 N 1/9-82 (06.02.2009 N 02-8/56) "Про доплати за завідування кабінетами інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання, обслуговування електронно-обчислювальної техніки"
... Попри невідповідність назв навчальних кабінетів для викладання курсу "Основи інформатики і обчислювальної техніки” в ряді нормативно-правових актів Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України роз’яснюють, що за обслуговування електронно-обчислювальної техніки та завідування кабінетами інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, в яких оснащено навчальне середовище для викладання зазначеного шкільного курсу та організовано навчально-виховний процес, повинна здійснюватися додаткова оплата відповідно до п. 41 Інструкції.
Висновок: Якщо вчитель одночасно і завідувач кабінету інформатики і відповідальний за обслуговування комп'ютерної техніки - повинні призначити 2 доплати: одну - за завідування кабінетом у розмірі 10-13%, іншу - за обслуговування комп'ютерної техніки у розмірі 5-10% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Чому не оплачується перевірка зошитів з хімії, біології, географії?
Відповідь: Існують вимоги щодо обов'язкових практичних та лабораторних робіт з цих предметів, виставлення оцінок за їх проведення, кількості таких робіт протягом року. Особливо це стосується профільних класів, де таких робіт по декілька на тиждень, а отже навантаження на вчителя по перевірці зошитів нічим не менше ніж у мовників.
З іншого боку, скажу - і не чекайте. На даний момент в системі освіти йде така економія, що навряд чи переглянуть ці нормативи, скоріше навпаки - відмінять доплати за перевірку зошитів у всіх.
Висновок: Згідно наказу МОН України № 102 від 15.04.93 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти»доплата за перевірку зошитів учителям біології, хімії, географії, історії не передбачена.

Атестація педпрацівників

Чи повинні вчителі (викладачі), які атестуються на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист» («викладач-методист») готувати кожні п’ять років нові методичні розробки? 

Типовим положенням передбачено присвоєння педагогічних звань педагогічним працівникам, які досягли високих показників у роботі?Зокрема, пунктом 5.2 Типового положення визначено, що педагогічні звання «учитель-методист», «викладач-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти. Вимога про обов’язкову підготовку власних методичних розробок педагогічними працівниками, які атестуються на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню, Типовим положенням не передбачена. Тобто, атестаційною комісією при атестації вчителя, який має педагогічне звання «учитель-методист» і у міжатестаційний період не підготував нових методичних розробок, може бути прийнято рішення про його відповідність раніше присвоєному педагогічному званню, якщо він продовжує здійснювати науково-методичну і науково-дослідну діяльність, але не запровадив нових методичних розробок, які були б схвалені науково-методичними установами.

 

 

* * * * *
"Про заходи щодо законодавчого забезпечення 

реформування пенсійної системи"

Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» набуває чинності 
Президентом України підписано прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набуває чинності з 1 жовтня 2011 року.

Прийнятим Законом підвищено пенсійний вік для жінок до 60-ти років; збільшено тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20-ти до 30- ти років для жінок та з 25- ти до 35-ти років для чоловіків; встановлено, що при призначенні пенсій застосовується показник середньої заробітної плати в Україні за три календарні роки, які передують зверненню за її призначенням; проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам здійснюється з урахуванням стажу роботи після призначення пенсії і середньої заробітної плати в Україні, яка враховувалась при призначенні чи при попередньому перерахунку пенсії; підвищено до 62-х років чоловікам та до 60-ти років жінкам вік виходу на наукову пенсію для наукових (науково-педагогічних) працівників, а також для інших працівників, які мають право виходу на пенсію за спеціальними законами; розмір заробітної плати для обрахування пенсій за спеціальними законами зменшується з 90 до 80%; виплата спеціальних пенсій в період роботи здійснюється в розмірах, визначених за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; розмір максимальної пенсії обмежується на рівні 10 мінімумів (на сьогодні це становить 7640 гривень).

Запитуєте - відповідаємо

Оплата праці вчителів, які викладають декілька предметів, з нового навчального року

Відповідно до ст.27 Закону України «Про загальну середню освіту» атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов'язковою і здійснюється, як правило, один раз на п'ять років. Порядок атестації педагогічних працівників встановлюється Міністерством освіти України.
Пунктом 3.20 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930, яке набрало чинності з 30 грудня 2010 року, передбачено, що вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. При цьому встановлено, що присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на педагогічне навантаження з інших предметів, які вони викладають та з яких пройшли підвищення кваліфікації. 
Разом з тим у листі Міністерства освіти і науки України від 06.01.2011р. № 1/9-6 "Про застосування типового положення про атестацію педагогічних працівників" (list-1-9-6-zberezh-umov-310.doc [28,5 Kb] (завантажень: 29))
привернуто увагу керівників місцевих органів управління освітою, керівників навчальних закладів, голів та членів атестаційних комісій, що кваліфікаційні категорії, присвоєні за результатами попередніх атестацій, зберігаються протягом терміну, на який вони були присвоєні. При цьому слід нагадати, що згідно із Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, що було затверджене наказом Міністерства освіти України від 20.08.1993 р. № 310, педагогічні працівники, які викладали два й більше предметів, атестувалися з того предмета, з якого мали педагогічне навантаження за фахом освіти. Пунктом п. 2.6 цього Положення передбачено, що оплата праці відповідно до встановленої внаслідок атестації за посадою вчителя кваліфікаційної категорії поширюється на все педагогічне навантаження до наступної атестації 
Отже, вимога стосовно поширення присвоєної вчителеві кваліфікаційної категорії на все педагогічне навантаження, в тому числі з інших предметів, лише в тому випадку, коли з цих предметів вони пройшли підвищення кваліфікації, не стосується тих учителів, які атестувалися за Положенням, затвердженим наказом МОН № 310. 
В листі Міністерства освіти і науки України від 26.01.2011 р. № 1/9-44 «Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників» (list-1-9-44-pidvishh-kval-dva-predmeti.doc [32,5 Kb] (завантажень: 23))
стосовно атестації вчителів, які викладають декілька предметів надано роз’яснення, що вони мали атестуватися лише з того предмета, який викладають за спеціальністю, а не з усіх інших предметів. Враховуючи, що Типове положення набрало чинності вже після розподілу педагогічного навантаження, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладали два і більше предметів, до кінця поточного навчального року застосовувалися правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 № 310. 
Тож при оплаті праці вчителів, які атестувалися в 2010/2011 навчальному році за правилами нового положення, присвоєна за наслідками атестації кваліфікаційна категорія поширювалася до кінця навчального року на все педагогічне навантаження, у тому числі з різних предметів, незалежно від того, чи мав місце факт проходження курсів підвищення кваліфікації з цих предметів.
У листі від 26.01.2011 р. № 1/9-44 також доручено органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.
Очевидно, що дане завдання повною мірою ще не реалізовано, що засвідчується як зверненнями вчителів, так і інформацією, що витікає з листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.08.11 № 1/11-8241 (1_11-8241-poshirennya-kategoriyi.doc [58,5 Kb] (завантажень: 33))
на адресу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. З урахуванням даної обставини в зазначеному листі міністерство рекомендує прийняти рішення щодо поширення присвоєних у відповідності із встановленою внаслідок атестації категорії та педагогічного звання на все педагогічне навантаження педагогічним працівникам, які з різних причин не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які викладають, та надати можливість до 1 січня 2012 року пройти курсову підготовку за різними формами. При цьому слід зауважити, що відповідно до норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників № 930 рішення про результати атестації приймають атестаційні комісії відповідного рівня (пункти 3.9, 6.1, 6.2, 6.3 та ін.).
Тому оплата праці вчителів, які мають педагогічне навантаження з декількох предметів (викладають різні предмети, зокрема й на умовах заміни) та які атестувалися за правилами нового Типового положення, має здійснюватися виходячи із ставки заробітної плати, встановленої залежно від присвоєної атестаційною комісією кваліфікаційної категорії за цією посадою при прийнятті відповідного рішення з дотриманням зазначених вище рекомендацій міністерства. 
Стосовно вчителів, які викладають декілька предметів та які атестувалися до 2010/2011 навчального року за нормами Типового положенням про атестацію педагогічних працівників № 310, то оплата їх праці має здійснюватися, виходячи із ставок заробітної плати, встановлених відповідно до кваліфікаційних категорій, присвоєних за результатами попередніх атестацій.

"Пенсійний калькулятор"

Пенсійним фондом України розроблено програму "Пенсійний калькулятор"

З метою надання інформаційних послуг у частині визначення розміру пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі відповідно до статей 27 та 28 Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 р. "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійним фондом України розроблено програму "Пенсійний калькулятор".
З офіційного веб-сайту Пенсійного фонду кожен бажаючий може завантажити програму на локальний комп’ютер та самостійно здійснити розрахунок розміру майбутньої трудової пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі.
При цьому потрібно враховувати, що розрахунок робиться лише за двома параметрами – заробітна плата і страховий стаж, тому обчислена в такий спосіб сума пенсії може розглядатися лише як орієнтовна. Точну суму пенсії кожній конкретній особі зможе визначити тільки працівник управління Пенсійного фонду на підставі всіх поданих заявником документів.

 

...

Контактна інформація для звернення щодо видалення персональних даних, фото, відео з сайту

1983ssa@ukr.net

...
Телефони гарячої лінії

(057-41) 5-23-18

Кошик
Форма входу
...
Сайти наших вчителів

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Небесна сотня
Небесна сотня
Архів записів
Друзі сайту
Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
Block title
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz