Четвер, 23.01.2020, 16:16 Новоолександрівська ЗОШ
Вітаю Вас Гість | RSS
Вітаємо на офіційному сайті Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради Харківської області
! Сьогодні     Дуже приємно, що Ви завітали!     Приємного і корисного проведення часу на нашому сайті!
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [5]
Наше опитування
Block title
 МОН УКРАЇНИ http://www.mon.gov.ua/
...
Школа — велика дитяча країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина,
І відправляється звідси в політ.
Знань надається тут першооснова,
Жити, дружити учились ми в ній.
Школу скінчили та линемо знову
В дзвінкоголосий і радісний рій.
В школі так щиро сміятися вміли,
Рішення легко приймалися в нас.
Впевнено всі ми до мрії летіли…
А повернутись не сила й не час…
Аватары
Переглд фотографій
Пост!
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title
Головна » Статті » Мої статті

Звіт директора 2016-2017 н.р.

Звіт

директора Новоолександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів

Вовчанської районної ради

Кузуб Т.М. про свою діяльність

упродовж 2016/2017 навчального року

1. Заходи щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку

Питання охоплення дітей шкільного віку навчанням постійно контролюється адміністрацією школи та вчителями. Класні керівники проводять індивідуальні бесіди з учнями, які мають значні пропуски, разом з директором школи відвідують сім'ї, де вони проживають.

Зарахування учнів до закладу освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад, наказів Міністерства освіти і науки України та власного статуту.

Відповідно до Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку щороку, до 5 травня, і в поточному році прийнято рішення сесії виконкому Новоолександрівської сільської ради щодо закріплення за школою території обслуговування, складено списки дітей і підлітків шкільного віку у двох примірниках за формою окремо на: дітей яким до 1 вересня поточного року виповнюється 5 років, і дітей та підлітків, яким до 1 вересня поточного року виповнюється 6 – 18 років.

На підставі цих списків було перевірено явку дітей і підлітків до школи.

2. Продовження навчання випускниками 9-х класів у порівнянні за останні 5 років.

У 2012/2013 н.р. школу закінчили 8 дев’ятикласників. Із них 3 учні продовжили навчання в профтехучилищах м.Харкова, а 5 учнів – у 10 класі.

У 2013/2014 н.р. школу закінчили 6 дев’ятикласників. Із них 1 учен продовжує навчання в профтехучилищі м.Харкова, а 5 учнів – у 10 класі.

У 2014/2015 н.р. школу закінчили 9 дев’ятикласників. Із них 2 учні планують продовжити навчання в профтехучилищах м.Харкова, 1 учень – в медичному коледжі м.Вовчанська, а 6 учнів – у 10 класі.

У 2015/2016 навчальному році школу закінчили 6 дев’ятикласників. Із них 2 учні планують продовжити навчання у Вовчанському медичному коледжі, 4 учнів – у 10 класі.

У 2016/2017 навчальному році школу закінчили 8 дев’ятикласників. Із них 7 учнів планують продовжити навчання у 10 класі нашої школи і 1 учениця – у Державному навчальному закладі «Харківське вище професійне училище № 6».

3. Створення умов для варіативності навчання.

Робочий навчальний план Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради Харківської області охоплює інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову. Варіативна складова використовується на:

збільшення кількості годин на вивчення предметів інваріантної складової,

запровадження факультативів, курсів за вибором,

індивідуальні заняття та консультації.

Повноцінність загальної середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної частин робочого навчального плану. З метою забезпечення виконання Державного стандарту освіти забезпечено викладання предметів інваріантної складової, що визначені Типовими навчальними планами для кожного класу, в повному обсязі.

В межах галузі «Суспільствознавство» у 5-му класі вивчається курс «Історія України (Вступ до історії)», у 6-му – інтегрований курс «Всесвітня історія. Історія України».

При розподілі годин варіативної складової робочого навчального плану враховано, що гранично допустиме навантаження вираховується на одного учня, а уроки фізичної культури не враховуються при визначенні цього показника.

Години варіативної складової робочого навчального плану учнів початкової школи використано на введення:

додаткових годин до годин інваріантної складової на викладання української мови (навчання грамоти) в 1 класі (1 год.);

курсу за вибором «Цікава економіка» у 2, 3 та 4 класах (по 1 год.) з метою формування в учнів потреби до пізнання світу і людини в ньому як біологічної та соціальної істоти; формування економічного мислення і виховання культури поведінки в умовах ринкового суспільства;

індивідуальних консультацій та групових занять в 1, 2, 3 та 4 класах (по 1 год.).

Години варіативної складової робочого навчального плану учнів 6-9-х класів розподілено на введення:

додаткових годин до годин інваріантної складової на викладання української мови в 6, 9 (по 0,5 год.) та у 7, 8 класах (по 1 год.), математики в 6 класі (1 год.), алгебри у 7 класі (1 год.) та у 8 класі (0,5 год.);

спецкурсу «Етика» у 6 класі (1 год.) з метою створення умов для формування моральних цінностей і орієнтирів особистості, моральної культури і культури поведінки учня;

спецкурсу «Основи споживчих знань» у 7 класі (1 год.) з метою ознайомлення школярів із загальними закономірностями економічної і правової організації суспільства, аналізом проблем раціонального вибору на рівні окремого споживача і держави, основами споживчої поведінки, формування певного способу мислення, виховання грамотної споживчої поведінки т а правової культури;

спецкурсу «Людина і світ професій» у 9 класі (1 год.) з метою сприяння активізації формування готовності до професійного самовизначення школярів, створення організаційно-педагогічних умов для самопізнання, аналізу професій, професійних проб;

спецкурсу «Харківщинознавство» у 8 класі (1 год. на тиждень) на виконання розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 20.07.2001 № 476 «Про запровадження у навчально-виховний процес факультативного курсу «Харківщинознавство»;

спецкурсу «Прикладні фінанси» у 8 класі (1 год.) з метою підвищення рівня фінансової грамотності учнів, ознайомлення з практикою фінансової діяльності задля підвищення рівня власного добробуту та добробуту своєї родини;

індивідуальних занять та консультацій з української літератури у 6 класі (1 год.).

Години варіативної складової робочого навчального плану учнів школи ІІІ ступеня використано на введення:

додаткових годин до годин інваріантної складової на викладання алгебри і початків аналізу та геометрії в 11 класі по1 год.;

індивідуальних занять та консультацій з української мови в 11 класі (0,5 год.)

Для учнів 10 класу введено технологічний профіль навчання, учні 11 класу продовжують навчання за технологічним профілем. У 8 та 9 класах введено до профільне навчання за технологічним напрямом.

4. Заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Навчально-виховний процес в школі організовано відповідно до робочого навчального плану, який складено на підставі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти та науки України.

У 2016/2017 навчальному році робота педагогічного колективу Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту» (зі змінами), «Про загальну середню освіту» (зі змінами), «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», наказів Міністерства освіти і науки України від.07.08.2015 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів», від 08.05.2015 № 518 «Про внесення зміни до деяких наказів», листа Міністерства освіти і науки України від 09.06.2016 № 1/9-296 «Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 20.07.2001 № 476 «Про запровадження у навчально-виховний процес факультативного курсу «Харківщинознавство», та інших розпорядчих актів Міністерства освіти і науки України з питань організації навчального процесу.

Реалізація цих завдань здійснювалась через педагогічні ради, наради при директорові, психолого-педагогічні семінари, методичні об’єднання класних керівників, вчителів початкових класів та вчителів суспільно-гуманітарного циклу, атестацію та курсову перепідготовку педагогічних кадрів.

Колектив школи працював над вирішенням проблемної теми:

«Підвищення фахової майстерності вчителів школи на основі диференційованого підходу до навчання та виховання учнів»

Робота педагогічного колективу була спрямована на впровадження новаторських педагогічних ідей, втілення в практику роботи педагогів інноваційних педтехнологій, використання нетрадиційних форм організації навчально-виховного процесу, вивчення передового педагогічного досвіду.

з метою поліпшення якості навчально – виховного процесу та зростання професійної компетентності педагогічних працівників проводились моніторингові дослідження з питань:

аналіз діяльності вчителів;

моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, визначення рейтингу класу;

моніторинг відвідування учнями школи.

Помітну роль в наданні реальної методичної роботи вчителям-предметникам відігравала педагогічна рада, на якій розглядалися питання щодо моніторингового дослідження як інноваційного інструменту забезпечення якості навчального процесу та рівня сформованості життєвих компетенцій учнів. У процесі підготовки до педагогічних рад кожен вчитель мав змогу одержати методичну допомогу, особисто взяти участь у підготовці самого заходу, показати свою творчу майстерність, професійну підготовку. Саме педагогічна рада надає можливості адміністрації школи вивчити і узагальнити досвід кращих учителів, який надалі стане надбанням для інших.

Крім того, у системі методичної роботи мали місце такі форми роботи як психолого-педагогічний семінар “Шляхи розвитку творчих здібностей учнів”, методичні оперативки, “круглі столи”. Інформацію з проблемних питань вчителі мали змогу отримувати з різноманітних інформаційних джерел: науково-методичної літератури, періодичних видань, різноманітних інформаційних збірників, Інтернету.

Засіданням педагогічних рад передували тижні відкритих уроків, випуски методичних бюлетенів: ”Формування професійних компетентностей вчителя”, “Моніторингові дослідження як інноваційний інструмент забезпечення якості навчального процесу та рівня сформованості життєвих компетенцій учнів”.

Розвиток творчих здібностей школярів безпосередньо залежить від професійного рівня вчителя, його педагогічної майстерності. З цією метою вчителі велику увагу приділяють використанню елементів інноваційних педагогічних технологій, однією з яких є технологія особистісно зорієнтованого навчання та проектні технології, що дають змогу школярам засвоювати знання в такому темпі, який визначається їх пізнавальними здібностями, забезпечувати засвоєння всіма учнями, без винятку, обов”язкового мінімуму знань. Також у своїй роботі вчителі використовують інформаційно-комунікаційні технології, інтерактивні технології, метод критичного мислення, тестові технології, рольові ігри. Саме такий підхід до навчально-виховної роботи дозволяє здібним дітям розвинути свої позитивні нахили, а саме у 2016/2017 році учні школи посіли призові місця на районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, фізики, географії, німецької мови та в конкурсі проектів малої академії наук (МАН)

На наради при директору були винесені і розглянуті наступні питання: особистісно-орієнтований підхід до п’ятикласників та дотримання принципу наступності у роботі початкових та середніх класів, робота дитячих організацій, органів учнівського самоврядування та роль класних керівників у підвищенні їх роботи, виконання ст.10 Конституції України, санітарно просвітницька робота, охорона життя і здоров’я дітей, питання організації громадського контролю за медичним обслуговуванням, техніка безпеки, охорона праці, профілактика дитячого травматизму, організація роботи з повторення вивченого матеріалу і підготовка учнів до ДПА та ЗНО, підготовка школи до літньої оздоровчої кампанії.

Упродовж 20016/2017 навчального року проведено 4 засідання методичної ради. Тематика цих засідань була направлена на підвищення науково-методичного рівня та вдосконалення праці вчителя.

5. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи

З метою підвищення якості теоретичного та пізнавального рівня з предметів проводилися предметні тижні. Тут кожен учень мав змогу одержати додаткові знання з того чи іншого предмета, прийняти участь у розгадуванні кросвордів, ребусів, написанні творів чи декламуванні віршів.

Так, цікаво провели тижні математики та фізики (Назаров О.В., Бондаренко А.І.), української мови та літератури (Перепелиця З.Г., Кущенко З.М., Бершакова О.М.), «Шевченківські дні» (Перепелиця З.Г., Кущенко З.М., Бершакова О.М.), зарубіжної літератури (Симоненко Г.І.), тиждень дитячої книги (Крикун А.О.) та ін.

На початку навчального року для учнів були організовані предметні гуртки, спортивні секції. Постійно працює хореографічний гурток «Асорті» (керівник Крикун А.О.), спортивна секція “Настільний теніс” (керівник Боківець В.М.), «Шахи» та «Шашки» (керівник Бондаренко А.І.), вокальний гурток «Веселка» (керівник Крикун А.О.), мовний гурток (керівник Кущенко З.М.).

У школі проводились предметні олімпіади. Також учні школи брали участь у:

районних предметних олімпіадах та конкурсах;

Всеукраїнських конкурсах «Патріот», «Кенгуру», «Левеня», «Лукоморье», «Кришталева сова», «Соняшник» та ін..;

районних конкурсах художньої самодіяльності;

районних спортивних змаганнях та ін..

Займали призові місця: у Всеукраїнських конкурсах, у районних предметних олімпіадах (3-тє місце з математики, 2-ге – з фізики, 3-тє – з географії, 3-тє – з німецької мови). Неодноразово займали 1-ше місце на змаганнях з шахів і шашок на районному, обласному та регіональному рівнях т.а ін.. Хореографічний колектив «Асорті» неодноразово посідав 1-ше місце в районних конкурсах.

6. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази школи

Протягом навчального року, придбано краску для принтера, халати та рукавиці для техперсоналу, миючі та дезинфікуючі засоби, один вогнегасник, 7 ноутбуків, 1 принтер.

7. Залучення позабюджетних джерел фінансування та їх раціональне використання.

За рахунок спонсорської допомоги ТОВ «Новоолександрівське» здійснювався підвіз учнів із с.Лозове в школу протягом навчального року. Крім того спонсори надавали допомогу паливо для опалення приміщення школи на суму 2082 грн. Батьки допомагали в підготовці приміщення школи до нового 2016/2017 навчального року, на ремонт приміщень витрачено 10220,40 грн батьківських коштів (надано матеріали для ремонту). Також протягом навчального року батьки постійно надавали спонсорську допомогу, зокрема: в організації харчування дітей протягом навчального року, надано продуктів на суму 13805,85, та в організації харчування учнів у пришкільному оздоровчому таборі «Веселка» - надано продуктів на суму – 3446,06 грн. З бюджету сільської ради виділено 50000 грн на придбання ноутбуків і принтера. Всі кошти були оприбутковані у бухгалтерії.

8. Заходи щодо забезпечення школи кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Школа повністю укомплектована педагогічними кадрами. Із 17 педагогічних працівників 13 мають вищу освіту, 3 – середню спеціальну, 1 – середню освіту. Проведено відповідну роботу з педагогом організатором Крикун А.О. і завдяки цьому вона здобуває другу вищу освіту у Харківському державному педагогічному університеті ім..Сковороди за фахом «вчитель хімії». Також здобуває вищу освіту вчитель початкових класів Симоненко О.С. у Харківській гуманітарно-педагогічній академії.

9. Організація харчування та медичного обслуговування учнів і педагогічних працівників.

Гарячим харчуванням охоплено 40 учнів початкової школи та 3 учні середньої школи. Проводиться робота по організації харчування учнів 5 – 11 класів.

Всі вчителі та інші працівники школи до початку навчального року проходять медогляд. Влітку проходять поглиблений медичний огляд всі учні школи. Упродовж навчального року медичне обслуговування дітей проводять медичні працівники Новоолександрівської амбулаторії сімейного лікаря.

10. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Навчально-виховний процес в школі організовано в двох корпусах, що дає
змогу розділити початкову та старшу школи. В наявності спортивна зона, господарська, навчально-дослідна, зона відпочинку. Для дітей шестирічного віку обладнаний куточок відпочинку. Устаткування шкільних приміщень відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Педагогічним колективом створені належні санітарно-гігієнічні умови для навчання та виховання учнів. Школа працює в одну зміну. Прибиральний інвентар промаркований. Освітлення в кабінетах відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. В школі здійснюється регулярне вологе прибирання.

В усіх класних журналах оформлено листи здоров'я.

11. Моральне та матеріальне стимулювання учнів і педагогічних працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

З метою оздоровлення учнів у школі організовано дитячий оздоровчий табір денного перебування в якому оздоровлено 76 учнів. Протягом року проводяться спортивні змагання, працюють спортивні секції. Для старших учнів провели триденний туристичний похід по маршруту Бакшеївка – Іванівка – Василівка (панський маєток) - Черне до витоків річки Плотва, а для молодших учнів – екскурсії в природу «Люби і знай свій рідний край». Влітку класні керівники організовують одноденні туристичні походи з метою вивчення природи рідного краю.

Упродовж року проводились для учнів та їх батьків тематичні вечори відпочинку, дискотеки.

12. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.

У школі складено план роботи з дітьми, які потребують посиленої педагогічної уваги на 2016/2017 н.р. згідно якого протягом року проводились різні виховні заходи, індивідуальні бесіди та ін..

Класними керівниками, проводяться такі профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з боку підлітків: бесіда з батьками на тему: «Виховання в сім’ї». Провдились Дні правових знань із залученням мед.працівників Новоолександрівської амбулаторії сімейного лікаря, міліції, з метою розширення та вдосконалення правосвідомості неповнолітніх та їх батьків. Проведено бесіди: «Культура взаємин юнаків і дівчат», «Поведінка в школі – обличчя класу», «Алкоголь – небезпечний ворог для підлітків», «Паління і рак», «Вплив тютюнового диму на дихальну систему», «Поважай старших за себе», «Культура спілкування і взаємини у повсякденному житі». Виставка малюнків «Здоров’я очима дітей». Проводились бесіди з батьками дітей на тему: «Ви і наші діти», бесіди з батьками про навчання їхніх дітей та відвідування навчальних занять, анкета для батьків: «Чи знаєте ви психічний стан дитини» та ін.

Завдяки проведеній роботі правопорушень з боку учнів протягом навчального року не було.

13. Стан дитячого травматизму.

Випадків дитячого травматизму за 2016/2017 навчальний рік не було.

14. Залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління школою, співпраця з громадськими організаціями.

З метою залучення батьківської громадськості до управління школою у навчальному закладі створено батьківський комітет, раду школи. Школа постійно підтримує зв'язок із сільською радою, адміністрацією ТОВ «Новоолександрівське».

Категорія: Мої статті | Додав: Алекс (04.07.2017)
Переглядів: 180 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
...
Телефони гарячої лінії

(057-41) 5-23-18

...
;

Кошик
Форма входу
...
Сайти наших вчителів

Пошук
Небесна сотня
Небесна сотня
Друзі сайту
Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
Block title
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2020Зробити безкоштовний сайт з uCoz