Свято рідної мови в Новоолександрівській школі
Традиція відзначати Міжнародний день рідної мови, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 р. в Бангладеш влада з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів – демонстрантів за те, що вони хотіли бути самими собою на рідній землі і говорити своєю рідною мовою. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за мову.
Минули роки… і в жовтні 1999 року на 13-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, який відзначає увесь світ. В Україні свято відзначається від 2000 року з метою збереження рідної мови – духовної скарбниці нації, сподівання, мудрість, досвід, відчуття.
Мова – то цілюще джерело, і хто не припаде до нього, той всохне від спраги. Українське слово немислиме без поетичних граней, бо мова – то поезія душі. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніше – рідна мова.
У нашій школі щороку відзначається свято – Міжнародний день рідної мови. 22 лютого після уроків всі зібралися у святково прикрашеній залі. Свято проходило у вигляді мовних конкурсів. На початку вчитель української мови та літератури Перепелиця З.Г. розповіла присутнім про історію виникнення свята.
Оплесками глядачі зустріли команди «Мовознавців» та «Знавців», журі на чолі з директором школі Кузуб Т.М., яке оцінювало знання і вміння учасників.
Розпочалися змагання конкурсом «Розминка», під час якого учасники давали чіткі й точні відповіді на запитання. Цікаво пройшли конкурси: «Народознавчий» (учні розставляли слова за алфавітом, щоб вийшло прислів’я «Азбука до мудрості наука»), «Переклад», «Криниця мудрості» (тлумачення фразеологізмів» «Антоніми», «Бліц - турнір», «Диктор» і конкурс капітанів. Дуже активними були болільники, які теж не тільки вболівали за учасників, а й відповідали на запитання, декламували вірші про мову.
Журі визначило й нагородило переможців-учасників, найактивнішого вболівальника. Нею стала команда «Мовознавців» і лише на 1 бал відстала команда «Знавців». Серед болільників найкращі знання продемонстрував Кулаков Владислав (учень 10 класу).
Свято закінчилося словами, з якими звернулася до присутніх вчитель української мови та літератури Бершакова О.М., закликаючи любити і берегти рідну мову :
Мова – державна перлина,
Нею завжди дорожіть,
Без мови немає країни –
Мову, як матір, любіть.
Свято провели вчителі української мови та літератури: Перепелиця З.Г. та Бершакова О.М.
Інформацію розмістила вчитель інформатики: Свергунова С.О.
|